Cesta k podstatě

Proč se najednou nepoznávám?

Co se to se mnou děje? Já se najednou vůbec nepoznávám

Už několik dní mi plno věcí nedává smysl. Záležitosti, které mi roky připadaly normální, jsou najednou divné. Lidé, se kterými jsem se bavila, pracovala, s těmi jsem byla ráda… Nebo nebyla?

Najednou mi pořady v televizi přijdou totálně mimo, nebaví mne, ba mne občas vlastně i rozčilují. A sama sobě? No sobě už vůbec nerozumím.

Ženy, přijde vám to povědomé?

Prošly jste si někdy něčím takovým? Jak to pokračovalo? Co bylo pro vás nejtěžší? Jak byste toto období nazvaly? Vnímám, že právě toto je ona transformace, o které mnozí mluví. Já ji nazývám cesta ke své podstatě, cesta ke své vnitřní pravdě.

Proč vlastně nejsme ve své podstatě už od dětství? Co se děje v přerodu?

Od svých rodičů, ale i v rámci genetické výbavy a předávání rodinných traumat, si v sobě neseme množství bloků, přesvědčení, limitů. Máme jistou názorovou a myšlenkovou výbavu. Z pohledu pozitivní inteligence jsme si vyvinuly své sabotéry

Tento „balíček“ jsme si vytvořily proto, aby nás ochránil. Divné, že? Ale přesně takto to je.

V daleké minulosti možná před válkou a hladem, později možná ženy před citovou vyhořelostí v případě zneužívání, nebo také jen proto, abychom v tomto racionálním světě dokázaly fungovat dle jeho pravidel.

Zároveň jsme však často velmi silně potlačily veškeré svoje potřeby, emoce, hodnoty.

Naše „to chci“, „to mi chybí“, „to bych potřebovala“ jsem musely upozadit, abychom přežily v kmeni, vyhovovaly požadavkům, postaraly se o svoje rodiny.

Ve chvíli, kdy na sobě začneme pracovat, myslím mentálně, tak si začneme všímat svých myšlenek. Toho, co skutečně děláme, co říkáme. Zjišťujeme, jak je nám v té či oné situaci. Začneme vnímat více svoje pocity, vyjadřovat emoce a vnímat je třeba i u druhých. A tady cesta k sobě začíná.

A pokud je cesta strmější, tak se nám může lehce stát, že se i na chvíli ztratíme. Takový ten pocit.

SAKRA, ALE TOHLE PŘECI NEJSEM JÁ! NEBO ANO?!

Nerozumím tomu. Nerozumím si!

Co se tedy může s vámi dít?

Náhlá prozření

Prostě vám najednou dojde, že to, že jste na někoho začali ječet, není proto, že on je pitomec. Je to proto, že se vám vybavila situace z dětství, kdy vám přesně tuto větu říkával otec, když jste něco provedla špatně. A možná vaše reakce vůbec nesouvisí s dotyčným člověkem

Vyšší citlivost sama k sobě

Začnete být citlivější k sobě, ke svým pocitům. Možná odpozorujete, v jakých konkrétních situacích vás bolí žaludek. Kdy máte tendenci se schovat, místo toho, abyste se projevila.

Odvaha

Najednou ve vás vzroste odvaha. Potřeba neakceptovat věci, které s vámi nesouzní, říci ne.

Vnímavost ke slovům a chování druhých

Budete velmi vnímaví ke slovům a chování druhých – nebude se vám chtít je jen tak převzít. Jste-li máma malého dítěte, pak možná budete silněji vyjadřovat svoji nelibost, pokud bude někdo zasahovat do výchovy vašeho dítěte tak, jak vy to nechcete.

A další drobnosti

Potřeba změnit návyky, hledání nových stejně naladěných přátel, komunit. Zájem o spiritualitu, nekonvenční metody, meditaci či jiné techniky pro propojení se sama se sebou.

 

Pracujte se svým strachem

Pokud jste někde na této cestě a máte z ní strach, zastavte své strachující se myšlenky. Strach je náš přítel a největší pomocník. Díky němu jsme přežili již v pravěku. Strach je zároveň nástrojem vašich sabotérů a tento pocit zneužívají k manipulaci s vámi. Máte-li pocit, že jste se ztratili a strach vás ochromuje, mám pro vás první pomoc.

Sedněte si ke stolu, uvařte si kafe, či čaj. Přestavte si, že u toho stolu sedíte se svým strachem. Nabídněte mu také kávu či čaj a pokecejte. Třeba se spíše dozvíte, co je skutečně reálné nebezpečí a co naopak jen jeho potřeba vás odradit.

Co dál?

Tomu, jaké mohou být spouštěče vaší náhlé změny, jaké dopady to může mít na okolí i to, jak vy sami můžete se sebou pracovat, aby vám v tom bylo lépe si povíme v dalším článku.

Pokud už teď cítíte potřebu toto téma otevřít, pak jsem vám k dispozici. Najdete u mne bezpečný prostor pro provedení všemi vašimi pocity, emocemi. Posílíme vaše moudřejší já, které se právě díky proměně probouzí a získává na síle.

Přeji krásnou a naplňující cestu ke své podstatě.

Vaše

Ing. Lenka Šťastná

Životní a kariérní kouč

  • Přes 15 let praxe v HR
  • Od roku 2018 kouč na volné noze
  • Maminka 3 chlapců

Jsem průvodkyně na cestě k nalezení sebehodnoty, sebejistoty a vlastní cesty osobního rozvoje. Své klienty vedu ke změně myšlení, inspiruji je a navozuji v nich důvěru v sebe sama.

Jsem tu pro vás

Telefon

+420 724 380 863

E-mail

konzultace@lenkastastna.cz

Adresa

Průmyslová 862, Kosmonosy

Propojme se na sítích